Протягом червня-вересня 2022 року КНП «Міська поліклініка №1» Чернівецької міської ради реалізовувала проєкт, спрямований на забезпечення соціально-психологічної та медичної допомоги внутрішньо переміщених осіб. Він є частиною загального проєкту від USAID «Підтримка реформ охорони здоров’я».

 Для досягнення мети було організовано співпрацю соціальних працівників, психолога, лікарів поліклініки, менеджера зав’язків з громадськістю та інших співробітників медзакладу.

  Крім надання кваліфікованої медичної та соціально-психологічної допомоги під час реалізації даного проекту була проведена низка заходів, націлених на інтеграцію переселенців в Чернівецьку міську територіальну громаду. Занурення у національно-культурний контекст Буковини сприяло пом’якшенню негативних наслідків від вимушеної зміни місця проживання, активізувало внутрішні ресурси стійкості особистості, навики самореалізації. З цією метою було проведено екскурсії, пізнання літературної спадщини Буковини, а також – ознайомлення з національним буковинським одягом. Свою приватну колекцію презентував учасникам проєкту Микола Шкрібляк – директор Буковинського центру культури і мистецтва.

  Гості Буковини, котрі приїхали до Чернівецької області, рятуючись від війни, не лише мали змогу роздивитися буковинський національний костюм, але й приміряти. Світлини у народних строях, зроблені фотохудожником Ігорем Павчаком, стали основою календарів на 2023 рік.

 Натомість учасники проєкту – вимушені переселенці зі Слов’янська, Сєвєродонецька, Маріуполя, Попасної, Пологів, Старого Салтова, Дніпропетровщини, а також гість із Парижа, – розповіли нам свої історії стійкості та віри у перемогу. З метою плекання єдності до фотосесії долучилися і працівники поліклініки.

  Пропонуємо переглянути світлини та зацікавитися історіями учасників проєкту, натиснувши на прізвища:

Поділитись