Франція підтримує Україну

 

«У мене є 3 пріоритети в Україні: робота, футбол і українська мова»

  Люка Домер-Чану – француз, уродженець Парижу, керівник Буковинського офісу Відокремленого підрозділу іноземної неурядової організації «АКТЕД» (ACTED).

  Спілкується французькою, англійською, іспанською та російською мовами. В Україні – з 2021 року. Працював у туристичному бізнесі, з 2021 року – в гуманітарній сфері.

  Приїхавши у Чернівці, заявив: «У мене є 3 пріоритети в Україні: робота, футбол і українська мова».

  Працює в Україні, бо вважає її країною великих можливостей: «Прадавня слов’янська культура у поєднанні із демократичним шляхом розвитку, вибором європейського вектору, прогресивними змінами, які можна простежувати щодня, – все це робить Україну неповторною», – вважає Лукас.

  Він з повагою ставиться до наших національних свят, трепетно – до національного прапора. Каже, що почуття патріотизму йому стали більш зрозумілим саме в Україні, бо у Франції свобода – це, як повітря, як схід і захід сонця, а українці за свою свободу ладні жертвувати життям і це дуже вражає».

  Люка Домер-Чану ставить перед собою високі цілі. Одна з них – якнайближчим часом вільно розмовляти українською мовою. Для цього двічі на тиждень він посилено займається з викладачами і щотижня дивує нас новими здобутками у мовній царині.

  Буковинці полюбили цього красивого, молодого, завзятого француза, що відкритий назустріч всьому новому, який визначив українську мову своїм пріоритетом, і якому так пасує буковинський стрій.

Поділитись