Пологи – це Україна

  «Все, що нас не вбиває, робить сильнішими»

  «Ми виїжджали із містечка під обстрілами та вибухами. Я вагався: їхати мені самому чи організовувати друзів? Адже то була дорога повної невідомості, і ніхто не міг сказати, наскільки прихильною буде до нас доля. Тому, коли батьки їхати відмовилися, я не наполягав», – розповідає про своє рішення Олександр Савічев із м. Пологи. А виїжджати йому потрібно було якнайшвидше, бо його прізвище, як екс-депутата, громадського діяча, волонтера, який возив допомогу хлопцям на Схід з 2014 року, було в тих зловісних списках, по яких окупанти заходили в кожен дім, розшукуючи патріотів.

  Патріотів в українському місті Пологи чимало. Разом з Олександром виїхало ще 10 автівок. Довелося проїжджати через 3 (!) ворожі колони. «Брак комунікації між їхніми частинами був нам на руку, – згадує Олександр, – вони думали, що у нас зелений коридор, бо не можуть так сміливо без будь-яких домовленостей виїжджати аж 10 авто…».

  У Пологах в Олександра був успішний бізнес. Як приватний підприємець до 24 лютого був керівником Рекламної агенції «РекламаЦентр», засновником ГО «Спілка Підприємців Пологівського району». Не знайшовши чоловіка в місті, окупанти закидали його базу гранатами, спалили техніку, бус, яким їздив на Схід. Та навіть не це шокувало Олександра в той час найбільше. «Коли ми від’їхали всього 35 км від зони бойових дій, була 7 година ранку, – згадує чоловік, – розпочинався день, і обабіч дороги із відром та мітлою йшов двірник. Він старанно збирав папірці та пластикові пакети. І нам на мить здалося, що ми виїхали із фільму жахів: ось воно звичне мирне життя, а ми, мабуть, захворіли. І лише дзвінок батька із того паралельного світу: «Синок, ну як ти? Прорвалися?», – нагадав, що війна – то не гра нашої хворої уяви».

  Олександр приїхав у Чернівці разом із Наталією Алфімовою. До мирного плину життя звикли не одразу, лише через 2 тижні змогли прогулятися Кобилянською. А до того активно допомагали на волонтерському хабі «Олімпія». «Буковина – це неймовірна краса природи, насолода від близькості лісів та гір. Здивувало життя людей різних національностей, які добре годять між собою, створюючи неповторний колорит краю. Дуже сподобалась історична частина міста. Як кажуть, в Чернівцях потрібно дивитись вгору», – каже Олександр Савічев. Вони з Наталією вдячні за фотосесію в національному буковинському одязі, що дала можливість.

Поділитись