Марина Олександрівна 8 років працює ендокринологом.
     Через стрес зросла кількість вперше виявленого цукрового діабету. Від початку війни кількість її пацієнтів зросла більш ніж удвічі.
     «Щодня я приймаю 5-6 переселенців. Їх скеровують до мене терапевти або волонтери. Нікому не відмовляю у медичній допомозі, – каже лікарка. – Також консультую і по телефону. Знаєте, особливо важко, коли телефонують люди з окупованих територій. У них нема ліків, які є життєво необхідними. І ми намагаємося буквально підручними засобами рятувати їх».
     Марина Остапчук каже, що значно зросла кількість вперше виявленого цукрового діабету. Зокрема, якщо впродовж минулого року зафіксовано 100-120 нових випадків, то лише за 3 місяці цього року – 80-90.
     «Ми всі перебуваємо у стані стресу. А люди, які вимушені були залишити все і тікати від війни, – у ще більшому стресі. Тому у вимушених переселенців доволі часто вже тут, у Чернівцях, ми виявляємо цукровий діабет, – говорить Марина Олександрівна. – Для людей, які вже живуть із діагнозом і в мирних умовах корегують його, стрес спричинює декомпенсацію, загострення, розвиток ускладнень. Робимо все, щоби корегувати ці стани.
     Ані чернівчани, ані вимушені переселенці не залишаються без медичної допомоги. Ми всі обов’язково повинні дбати про своє здоров’я, адже попереду – наша Перемога!».
Поділитись