Ерготерапевтичний стіл, інтерактивна ерготерапевтична дошка та будиночок, ТРКС-тренажер та резинки з манжетом, велотренажери, бігова доріжка, дошка Євмінова, апарат для розроблення колінних суглобів і навіть підйомник, – у фізіотерапевтичному відділенні КНП “Міська поліклініка 1” ЧМР є все, щоб кожен пацієнт міг відновити та вдосконалити функції організму. А головне – новий лікар, фахівець високого класу ВОЛОДИМИР БІЛИЙ, з яким ми поспілкувалися про користь ЕРГОТЕРАПІЇ.
ВОЛОДИМИРЕ ВОЛОДИМИРОВИЧУ, РОЗКАЖІТЬ ТРОХИ ПРО СЕБЕ.
     Я лікар-фізіо та ерготерапевт, кандидат наук з фізичного виховання та спорту. Евакуювався до Чернівців з Києва через початок воєнних дій в столиці. Там працював у приватному спортивно-оздоровчому комплексі ” 5 елемент” – одному з найбільших та найсучасніших в столиці.
ЯК ВАМ ЧЕРНІВЦІ та НАША ПОЛІКЛІНІКА?
     У Чернівцях був раніше проїздом і вже тоді відзначив про себе, що хотів би насолодитися цим містом довше. Але не сподівався, що це відбудеться за таких прикрих обставин.
     Поліклініка, навіть після столичного приватного закладу, вразила своїм рівнем оснащеності, наприклад, в кабінеті ерготерапії є абсолютно все, щоб покращувати будь-які функції. А також приємно здивував внутрішній клімат колективу: всі дуже доброзичливі, відкриті, працюють на розвиток свого закладу, прагнуть покращувати надання послуг. Нас із мамою (теж лікар) прийняли дуже дружньо.
КОМУ КОРИСНІ ЗАНЯТТЯ ЕРГОТЕРАПІЄЮ?
     Ерготерапія допомагає відновитися хворим після важких захворювань, наприклад, інсульту, травми та ін., щоб вони могли виконувати вільно в побуті втрачені функції. Її використовують для реабілітації дітей з ДЦП. Це комплекс заходів, спрямований на відновлення повсякденної діяльності людини з урахуванням наявних фізичних обмежень.
     Але ерготерапія також підійде і здоровим людям, які хочуть натренувати свою витривалість, силу, гнучкість, координацію. Наприклад, якщо людина готується до сходження на якусь гірську вершину.
     Ерготерапія – це той вид лікування, де дуже важливою є співпраця лікаря і пацієнта. Якщо пацієнт наполегливо працює трапляються дива.
З ЯКИМИ ОБСТЕЖЕННЯМИ ТРЕБА ПРИЙТИ ДО ЕРГОТЕРАПЕВТА?
Насправді, саме виконання вправ вже є діагностикою, досвідчений лікар вже сам бачить, де є проблема. Але, якщо є будь-які попередні обстеження – це важливо та інформативно. Наприклад, загальний аналіз крові, емерте тощо.
Взагалі, я б запровадив у кожному медичному закладі таку послугу, як визначення загального стану здоров’я. Серед діагностичних процедур були б вимірювання пульсометрії, спірометрії, життєвої ємності легень тощо. Це спонукало б людей більш усвідомлено ставитися до свого здоров’я, планувати оздоровчі заходи.
У КОМПЛЕКСІ З ЧИМ НАЙКРАЩЕ ПРАЦЮЄ ЕРГОТЕРАПІЯ?
     Перед заняттям добре пройти прогріваючі процедури, наприклад парафінотерапію. Після – корисним буде масаж. Весь комплекс можна отримати у фізіотерапевтичному відділенні поліклініки.
РІДКО КОЛИ ЛЮДИНА ЗІ СТОЛИЦІ РОЗМОВЛЯЄ ТАКОЮ ДОБІРНОЮ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ. ВИ ЗАВЖДИ ПОСЛУГОВУЄТЕСЯ УКРАЇНСЬКОЮ?
     Я завжди знав, що коли ти переходиш на мову співрозмовника – це ознака вихованості. Зі своїми пацієнтами я спілкувався і українською, і російською, і англійською. Але у світлі останніх подій я свідомо відмовився від мови неадекватної нації. Ми з мамою покидали Київ під обстрілами, проїхавши на велосипедах 40 км, а вже там пересіли на авто і поїхали далі. А після оприлюднення звірств ворога у містах Київщини я хочу розмовляти українською.
     ПАН ВОЛОДИМИР У КИЄВІ ДОЛУЧАВСЯ ДО РІЗНИХ ГРОМАДСЬКИХ РУХІВ ТА ЗАХОДІВ, ТОЖ ВІН ЗАПРОПОНУВАВ ЦІКАВІ АКТИВНОСТІ ОЗДОРОВЧОГО ПЛАНУ І ДЛЯ ЧЕРНІВЦІВ. ТОМУ, ДАЛІ БУДЕ.
     Всіх, хто турбується про власне здоров’я та якість життя чекаємо в КНП “МІСЬКА ПОЛІКЛІНІКА #1”!
Поділитись