Старий Салтів – це Україна

  «Буковина вилікувала мою душу. Після всього пережитого мені знову захотілося малювати…»

  Тетяна Даниленко провела 61 день у підвалі під шквалом обстрілів у Старому Салтові Харківської області, що став крайньою точкою на межі між окупантом та ЗСУ. Після двох місяців виживання вона наважилася виїхати з волонтерами, знаючи, що не кожній автівці вдавалося проскочити дорогою життя-смерті.

  Вона добре пам’ятає, як двигтить земля, як скулить і метається зі страху собака, яким поглядом проводжає на блокпості зовсім юний солдат – твій вчорашній учень, що геть посивів у свої 20 і дивиться на тебе очима бувалого воїна. «Тіло моє вивезли, а душа наче заціпеніла, – згадує Тетяна Степанівна. – Я не думала, що коли-небудь вона оживе, але Буковина лікує».

Такій витонченій жінці, художниці прийшлася до снаги чарівна Вижниця, де вона знайшла свій перший прихисток. Природа, висока культура та духовність людей навколо, добре ставлення і поетичне слово зробили свою роботу. Захотілося знову малювати…

  Як результат, на світ з’явився цикл «ЛИСТІВКИ З ПІДВАЛУ» – 61 робота: по одній, на кожен день під обстрілами. Це, обпалені війною аркуші, на сірому картоні, на яких, одначе, не біль і смуток, а сюжетні ілюстрації найщасливіших моментів життя. Так авторка лікувала свою розстріляну душу, повертаючись до життя.

  Тетяна Даниленко – художниця-мультиплікаторка Свердловської кіностудії, художниця-декораторка в Харківському та Курському академічних театрах, вихователь студії мистецтв, ілюстраторка 2-х дитячих книг, громадська та культурна діячка Старого Салтова. Вона вірить у Перемогу, мріє про повернення в рідне місто і знає, чому присвятить своє життя далі: «Я буду працювати над тим, щоб культурні мости єднання між Буковиною та Харківщиною міцніли. Я відкрила для себе ваш край, тож хочу поділитися цим знанням зі своїми земляками», – каже Тетяна Даниленко. Презентація «Листівок з підвалу» художниці з успіхом відбулася у Чернівецькому обласному художньому музеї, подарувавши буковинцям незабутню зустріч із сучасною патріотичною незламною Харківщиною.

Поділитись